Proč jsou Mahjong hry tak oblíbené?

V segmentu takzvaných online her je celá řada možností, které můžete vyzkoušet. A rozhodně neplatí, že by zde byli jenom různé střílečky, závodní hry, nebo podobné akční varianty. Je třeba říci, že když se podíváte na super hry, tak je možné najít kategorii, která je označená jako Mahjong hry. I když název může znít složitě nebo zvláštně, je třeba říci jednu jasnou věc. A to takovou, že jde o segment velmi populární. Proč? Na výčet hlavních důvodů se podíváme společně.

Mají dlouhou historii

I kdyže někomu dost možná může zdát, že se jedná o segment poměrně nový, rozhodně tomu tak není. Právě naopak. Mahjong hry totiž mají skutečně velmi bohatou historii. Když se podíváme na to, kdy se pravděpodobně začala hrát, tak se jedná o dobu zhruba 2 500 let před naším letopočtem. Od té doby se pochopitelně nejenom vyvíjela do současných pravidel, ale došlo také k tomu, že se rozšířila i po celém světě. I proto je tak populární. Jenom těžko byste našli zemi, kde by se nehrála v minulosti,nebo kde by nebyla populární v současné době. A je jedno, zda je to domovská Asie, nebo Evropa či Amerika.

Existuje v celé řadě verzí

I toto je jejím jasným plusem, který je důvodem celkově velké obliby. Jakýkoliv hráč si totiž může vybrat přesně tu variantu, která mu bude nejvíce vyhovovat. A to nikoliv podle pravidel, která jsou stejná, ale hlavně podle designu samotných hracích kamenů, které jsou základem hry. Když se na několik nejpopulárnějších variant podíváme, jde o tyto:

  • Fruit Mahjong
  • Transport Mahjong
  • Bech Mahjong

Pravidla jsou jednoduchá

Lze se setkat i s takovými verzemi hry, u kterých se uvádí, že jsou vhodné pro děti už od 4 let. To jasně ukazuje na to, že pravidla nejsou nijak složitá. Mahjong je hra založená ne různých poskládaných herních kamenech, v rámci kterých je nutné vyhledat stejné kombinace. Právě ona celková jednoduchost pravidel je spojena s tím, že si lze hru snadno osvojit. I když to bude vaše prvotní premiéra, stačí si jednou přečíst pravidla a bude vám jasné, o čem je řeč. Dále chceme dodat i to, že ne vždy jsou pravidla nutností. Mnohdy stačí hru jenom chvíli sledovat, nebo začít hrát. Při online hře totiž nemůže dojít k tomu, že by vám bylo povoleno udělat chybný tah. Takže si lze hraní jednoduše osvojit takzvaně za pochodu.

Lze hrát v různém počtu hráčů

I to přispívá k celkové oblibě, jelikož se dá říci, že si každý dokáže najít soupeře tak, jak bude potřebovat. Pokud bychom se měli podívat na možnosti, které v tomto segmentu ve spojení s online hraním populární, jedná se o tyto:

  • Hra hráče proti počítači
  • Hra 1 na 1
  • Hra až šesti hráčů

Variací v rámci pošt hráčů je tedy celá řada. Musíme tak říci, že si každý může najít tu svou, ať už chce hrát sám, nebo zkusit porazit reálnou osobu, nebo osoby.

Skvělá volba na procvičení mozku

Ani na toto rozhodně nelze zapomínat. Mahjong je jednou z mála her, o kterých můžeme s klidným svědomím říci, že má ve své postatě vzdělávací účinek. A to vtom smyslu, že díky hraní dokážete aktivně zapojovat svůj mozek a ten namáháte, čímž zlepšujete jeho schopnosti. Nejde tak jenom o hraní jako takové, ale vlastně se jedná o něco, čímž se zdokonalujete ve vašich schopnostech.

Hrát lze zdarma

Bavíme se o segmentu online her, se kterým je spojeno nejenom to, že výběr her je velký a hraní je jednoduché. Je s ním spojeno také to, že není nutné za takové hry platit. Tím samozřejmě nechceme říci, že se budete dopouštět počítačové kriminality. Chceme tím říci, že jsou zdarma dostupné už od samotných tvůrců. To v praxi znamená, že je není nutné kupovat – na rozdíl od klasických her na konzole nebo her počítačových, které mohou stát i tisíce korun.