Máte rádi logické hry, které si můžete zahrát i na počítači. Online hra Mahjong by se vám mohla líbit. Ovládání je snadné, nepotřebujete nic jiného než myš. Hra má dlouhou tradici, a je velmi oblíbená u hráčů různého věku. Cílem snažení je odstranit všechny kameny postupně z herního pole. Postupuje se tak, že se hledají shodné dvojice, které na sobě nesou shodné symboly, a tyto dva kameny se společně odstraňují.

Populární stolní hra s původem v Číně

Původ má hra Mahjong v Číně. Vyvinuta byla více než před 2500 lety. Vynálezcem byl čínský filozof Confucius. Hrálo se s obdélníkovými kameny, na kterých jsou vyobrazeny různé symboly. Tyto kameny byly zhotoveny z kostí, dřeva nebo bambusu, v moderní době z plastu. Najdeme zde kameny pro severní, západní, východní i jižní větry, kameny pro draky, květiny a roční období. Ovšem většina kamenů patří ke skupinám bambusy, kruhy či znaky. Existují různé mutace hry pro odlišný počet hráčů. V dnešní době si můžete zahrát tuto slavnou hru také, a dokonce v online verzi. Online hry play roulette online
jsou uzpůsobeny pro hru jednoho hráče.

Rozšíření hry po celém světě

Postupně se tato desková hra rozšířila z Číny do celého světa. Moderní variace jsou jednodušší, se srozumitelnějšími pravidly a snadnějším bodováním. Některé online verze hry Mahjong se v některých věcech od původního originálu liší, ale je zase lépe pochopitelná, a hratelná na počítači. Východní hry si zpravidla zakládají na trpělivosti a logice, a tyto vlastnosti so procvičíte i při počítačové verzi. Existuje více variací Mahjong her. Liší se uspořádáním kamenů, tématy, styly i dalšími detaily. Pokuste se vyřešit zapeklitý úkol, a procvičte si logické uvažování. Základní princip je stejný. Kliká se na dvě shodné destičky, a postupně se tak hráč snaží odstranit všechny.